67228126_2310388222371763_4569882882692087808_n

Training course

W ostatnim poście przybliżyliśmy Wam tematykę związaną z wymianami młodzieży w ramach programu Erasmus +, natomiast dzisiaj przyszedł czas na training course, a w dosłownym tłumaczeniu kurs szkoleniowy ( w ramach akcji 1‘’Mobilność osób pracujących z młodzieżą’’ programu Erasmus+)

Czy ta nazwa coś Ci mówi? A może niekoniecznie? 1,2,3 …. Zaczynamy!! 😊

Co to jest training course?

Training course to szkolenie osób, które pracują z młodzieżą podczas którego mają możliwość rozwoju swoich umiejętności i kompetencji. Szkolenie daje również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami i instytucjami, które zajmują się młodzieżą w czasie wolnym od nauki. Podsumowując wiedzę, która zdobywasz podczas szkolenia wykorzystasz w swojej pracy z młodzieżą.

Jak długo trwają takie projekty?

Od 3 do 24 miesięcy ( bez dni podróży)

Kto może wziąć udział w takim projekcie?

Osoby pracujące z młodzieżą i działające na jej rzecz ( tutaj nie ma limitu wieku!): instruktorzy, wychowawcy, pedagodzy, wolontariusze, liderzy nieformalnych grup i inicjatyw, opiekunowie świetlic itd.
Projekt może być zrealizowany przy udziale minimum 2 instytucji z 2 różnych krajów a udział może wziąć maksymalnie 50 osób.

Jak wyjechać na training course?

Jeżeli jesteś wychowawcą, pedagogiem, wolontariuszem, liderem nieformalnej grupy, opiekunem świetlicy itd. poszukaj interesującego Cię szkolenia, zachęcamy do odwiedzania strony naszego Stowarzyszenia Idea for Life, ponieważ na bieżąco zamieszczamy informacje o aktualnych szkoleniach.
Gdy uda Ci się znaleźć interesujący Cię projekt, przeczytaj uważnie INFOPACK w którym znajdziesz niezbędne informacje dotyczące projektu (np. cel projektu, kraje uczestniczące, kwestie związane z podróżą wyżywieniem, noclegiem). Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, w którym opiszesz między innymi, dlaczego chcesz wziąć udział w tym projekcie. Pamiętaj, że tak samo jak w przypadku wymian młodzieży znajomość angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym jest kluczowa! Język angielski jest głównym językiem używanym podczas training course. Następnie, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem i zostaniesz zakwalifikowany/a koordynatorzy kursu skontaktują się z Tobą, aby przeprowadzić cały proces logistyczny. Wspólnie omówicie kwestie podróży i niezbędnych rozliczeń. Za Twój pobyt na szkoleniu płaci Unia Europejska, a koszty podróży zwracane są do określonego limitu (musisz zachować oryginalne bilety i rachunki, aby otrzymać zwrot- szczegółowe informacje znajdziesz w Infopacku danego projektu).

Certyfikat Youthpass? A co to takiego?

Na koniec szkolenia masz możliwość ocenienia samego/ samej siebie za pomocą cerytifkatu Youthpass. To takie podsumowanie informacji dotyczących wiedzy, którą zdobyłeś/aś podczas projektu. Certyfikat składa się z 8 kluczowych kompetencji:

1.Porozumiewanie się w języku ojczystym.
2.Porozumiewanie się w językach obcych.
3.Kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne.
4.Kompetencje informatyczne.
5.Umiejętność uczenia się.
6.Kompetencje społeczne i obywatelskie.
7.Inicjatywność i przedsiębiorczość.
8.Świadomość i ekspresja kulturalna.

Nie musisz się martwić, ponieważ podczas szkolenia dowiesz się dokładnie czym jest Youthpass.

Rola certyfikatu nieustannie rośnie nie tylko w środowisku edukacji pozaformanej. Youthpass stanowi także świetny dodatek do CV i z pewnością je wyróżni sami się o tym przekonaliśmy.

Dlaczego warto wziąć udział w training course?

Training course stanowi świetną okazję do podniesienia Twoich umiejętności i kwalifikacji związanych z pracą z młodzieżą. Dzięki szkoleniu poznasz wiele nowych technik, metod, gier, zabaw, ćwiczeń z zakresu edukacji poza formalnej, pobudzających kreatywność i poruszających różne ważne obecnie tematy np. z zakresu: ekologii, sportu, zdrowego stylu życia, przedsiębiorczości praw człowieka itd.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami, nasz zespół chętnie Ci wszystko wytłumaczy, doradzi i pomoże.

Nasza praca jest naszą pasją😊

idea4lifepl@gmail.com

Pozdrawiamy,
Zespół Idea for Life

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *